Veronika Mašková

Některé kosmetické procedury nám při špatném nebo nadměrném používání mohou uškodit. K takovým patří třeba zrníčkový peeling na obličej.

Peeling pleti samozřejmě prospívá, odstraňuje odumřelé buňky z vnějších vrstev pokožky, krásně pleť vyčistí, zjemní a zbaví našedlého vzhledu. Je však třeba zvolit takový, který vaši pleť nepodráždí a neublíží jí.

Mechanický (zrníčkový) peeling může zejména aknózní, suché a nebo citlivé pleti více uškodit než pomoct.

V současné době jsou dostupné moderní a účinné metody, které jsou zároveň velmi šetrné k pleti.

Enzymatický peeling nefunguje na bázi mechanické exfoliace jako klasické zrníčkové peelingy, tudíž pleť neodírá a nedráždí. Při enzymatickém peelingu dochází k odstraňování odumřelých buněk pouze z horní vrstvy pokožky a to pomocí přírodních biologických enzymů.

Enzymatické látky v peelingu urychlují přírodní exfoliační procesy. Je proto nejjemnější metodou exfoliace. K odstranění odumřelých buněk pokožky využívá především přírodní látky, jako například papáju, ananas nebo další ovocné enzymy.

Další variantou je peeling s AHA kyselinami, kterým se často přezdívá ovocné kyseliny, protože jsou obsaženy například v ovoci, pivu, vínu a mnohých dalších. Tyto kyseliny narušují vazbu mezi odumřelými buňkami na povrchu pleti, tím dochází k jejich uvolnění a podpoře buněčné obnovy. AHA kyseliny také působí antibakteriálně, dochází tedy k výraznému zlepšení akné, redukci vrásek, ale i k vyhlazení nerovností.

Víte, že peeling pomůže zvýšit účinnost pleťové masky? Stačí ošetřit pleť peelingem před nanesením masky.