Veronika Mašková

Přijde mi to jako nejčastěji probírané téma, ale přesto se stále setkávám se spoustou lidí, kteří o micelární vodě ví jen to, že je skvělá na odlíčení. Málokdo ale ví, že je po jejím použití nutné opláchnout obličej vodou a dočistit mlékem či gelem.

Představte si, že špinavý talíř otřete houbičkou s jarem a ponecháte bez opláchnutí. Úplně stejné to je s micelární vodou a obličejem.

Díky svému složení působí jako mýdlová exploze. Micelární vody obsahují  látky stejného původu jako ty v čisticích přípravcích pro odstranění silné mastnoty z nádobí.

Ano, micelární voda rychle a jednoduše odstraní nečistoty z pleti, ale také z pleti bere i to, co na ní má zůstat a narušuje její přirozený ochranný film. Tím dochází ke ztenčování a vysušování pleti. Vznikají předčasné vrásky, případně nadměrná produkce mazu a výskyt akné.

Při častém a dlouhodobém používání může pleť reagovat vysušením, přecitlivělostí, ztrácí svou přirozenou barvu, dochází k ucpávání pórů, šupinatění pleti, ekzémům a začervenání.

Pokud máte doma micelární vodu, snažte se omezit její používání a hlavně vždy obličej pořádně opláchněte.