Veronika Mašková

Na podzim se zaměřte na všechny škody, které na vaší pleti způsobilo léto. Ostré sluníčko, dlouhé koupání v chlorované vodě či teplotní změny zapříčiněné klimatizací ji mohly pořádně potrápit. Je to zároveň přechodné období, kdy můžete svou pleť dokonale připravit na studenou zimu, do níž by měla pokožka vstupovat v nejlepší možné kondici.

 

Čištění, čištění, čištění…

Zapojte do své podzimní pečující rutiny šetrná čistící mléka s obsahem kyseliny mléčné. Ta odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry a předcházet tvorbě zánětů.
Pokožku díky řádnému odlíčení osvěžíte a připravíte na příjem všech důležitých látek z pleťové masky, séra nebo krému. Pleť bude rozzářená a vy se budete cítit lépe.
Čistit pleť je potřeba ráno i večer. Maz, který se přes noc na pleti vytvoří, musí pryč, jinak bude docházet k ucpávání pórů a vzniku černých teček a akné.

 

Hydratace

Ať už je vaše pleť suchá, mastná nebo smíšená, pořiďte si na podzim kvalitní hydratační krém, který pleti dodá vlhkost i ve stále chladnějších dnech. Ideální jsou hydratační krémy s kyselinou hyaluronovou a antioxidanty pro boj s volnými radikály.

Nezapomeňte hydratovat také pokožku celého těla. Vláčnost a hebkost jí můžete dodat nejen hydratačními tělovými krémy, ale také pomocí sprchových olejů.

 

UV faktor

Nezapomeňte přes pošmourné počasí používat krémy s UV faktorem. Nejvhodnější je SPF30. Že slunce nesvítí intenzivně neznamená, že není třeba pleť chránit.

 

Masky

Dopřejte si alespoň jednou za dva týdny chvilku pro sebe s hydratační maskou, která dlouhodobě zvlhčí pokožku, povzbudí buněčnou aktivitu a nastartuje v pleti ochranné mechanismy. Díky zvýšené porci vlhkosti jsou hydratační masky vhodné pro každou pokožku.